von Prof. Dr. Dr. Ümit Yazıcıoğlu

Başarılı işler yapan göze giren ve sevilen insanları bir o kadar çekemeyen kin duyan ve bu başarısını gölgelemek isteyen insanlar da vardır.

Değerli Hakan Fidan’ın gözaltına alınmak istenmesi FETO’nün ilk darbe teşebbüsüydü. 17-25 Aralık da FETO’nün bir diğer darbe teşebbüsüydü. Terörist FETO’nün yaptırdığı /yaptığı tüm bu üç darbe teşebbüsündeki hedef doğrudan değerli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan idi.

Dün TBMM’ini bombalayanlar halka ateş açanlar, Türkiyelilerin askeri olamazlar. Bunlar birilerinden ve bir yerlerden emir alan teröristlerdir. 15 Temmuz’2016 da 249 vatan evladı şehit, 2 bin 193 vatan evladı gazi olmuştur. Hepsine şükran borçlu olduğumuz unutulmamalıdır. “Ülkemizi böyle bir felaketin eşiğine getirenleri, Rabbimin, Kahhar sıfatıyla kahretmesini niyaz ediyorum”.

Düşmanın varsa boş bulunma, düşmana düşman ol, düzgün ol düzgün insana. Nitekim düşmana, düşmanız. Bu millet, halkın gücünü, demokrasiye inancını, devletine bağlılığını hafife alan, milletine kurşun sıkacak kadar alçaklaşan, terör örgütü FETÖ’nün darbe girişimini dört saatte bitirdi. Bu milletin silahı yoktu ama iradesi ve öfkesi vardı. Yılanın başını yeniden hayat bulamayacak şekilde bu millet ezdi.

Ederi bir dolar olan şerefsizler verilen salalarla, tankın önüne sere serpe yatan kahramanlarla durdurulmuş, dağlanmış ve dağıtılmışlardır.

Bu Aziz Millet Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Çerkeziyle, Gürcüsüyle bir olmanın, beraber olmanın, diri olmanın gücünü bütün dünyaya tekrar gösterdi. 15 Temmuz’da destan yazan milletimle övünüyorum. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum.

15 Temmuz demokrasi bayramımız kutlu olsun…

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s