1021570603
Fazileti ve ilmiyle Kürt halkının mümtaz simaları arasında yer alan ve uzun yıllar halkımıza’hem siyasi, hem sağlık ve hemde askeri alanında hizmet eden, gönül dili ve hizmet heyecanı ile Kürt halkı için koşturan, değerli Peşmerge komutanlarından Dr. Sait Çürükkaya, (Dr. Süleyman), 26 Ekim 2016 günü Başika’ya bağlı Faziliyê köyünde mayın patlaması sonucu ağır yaralandı ve ambulans uçakla Almanya’ya gönderilen Dr. Sait Çürükkaya’nın 29 Ekim 2016 tarihinde tedavi gördüğü Koblenz Askeri Hastanesi’de nekahet dönemini atlatamayarak Hakk’a yürüdüğünü şimdi derin üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Kürdistan’ın bu hayırlı evladı Dr. Sait Çürükkaya,(Dr. Süleyman) Şehit oldu.

Kendilerine Yezdâ-yı Müteal’den rahmet niyaz eder; başta kardeşi Mehmet Selim Çürükkaya, ailesi ve tüm Kürdistan’lılar ve Bingöl’lüler olmak üzere, dostlarına, yakınlarına ve yüce Kürt milletine sabr-ı cemil niyaz ederim.

Em ji XWEDA Hatine û Bêguman Dîsa Her Dê Vegerin Wî . Me wefata welatperwer, azadîxwaz û lehengê tekoşîna doza Kurdistanê, Siyasetwanê Kurd-Kurdistanî Birêz Dr. Sait Çürükkaya, (Dr. Süleyman) bi xemgînî bîhîstiye. Em ji XWEDAyê heq bi merhûm Birêz Dr. Sait Çürükkaya, (Dr. Süleyman) re rehmetê û ji malbat, rêheval, hezkiriyên wî û gelê Kurdistanê re jî sersaxiyê dixwazin.

XWEDÊ wî bi rehma xwe şad bike û cihê wî bike biheşt.

Şehit Dr. Sait Çürükkaya, (Dr. Süleyman)’nın Ruhuna el Fatiha:

Prof. Dr. Dr. Ümit Yazıcıoğlu

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s