ERZURUM’UN 26. DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ…

01 Kasım 2015 Pazar 19:44 3 473 0 Açılan sandıklara göre, seçimlerde AK Parti 5, MHP 1 milletvekili çıkardı. Erzurum’un 26. dönem milletvekilleri şöyle:

RECEP AKDAĞ KİMDİR?
Recep Akdağ, 8 Mayıs 1960’ta Erzurum’da doğdu. Babasının adı Yahya, annesinin adı Zekiye’dir. Tıp Doktoru ve Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Aynı fakültede çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında uzman oldu. Bir yıl süreyle Londra’da kan hastalıkları üzerine çalıştı. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesinde Başhekim Yardımcılığı, Satınalma Komisyonu Başkanlığı ve Tıp Dergisi Editör Yardımcılığı görevlerini yürüttü. Biyoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezinde Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak ders verdi. 1999’da profesör oldu. 100’ün üzerinde makalesi ve tebliği yayımlandı. 1996’da İstanbul Tabip Odasından „Yılın Makalesi“ ödülünü aldı. 22 ve 23. Dönemde Erzurum Milletvekili seçildi. 58, 59 ve 60. Hükümetlerde Sağlık Bakanlığı yaptı. 61. Hükümette yeniden Sağlık Bakanlığı görevine atandı. İyi düzeyde İngilizce bilen Akdağ, evli ve 6 çocuk babasıdır.

MUSTAFA ILICALI KİMDİR? ERZURUM – 1954, Nazif – Behice – İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Ulaştırma Anabilim Dalı Doktora – İngilizce – Prof.Dr. İnşaat Yüksek Mühendisi, Öğretim Üyesi – Bayındırlık Bakanlığında Mühendis, Kontrol Amiri, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Ulaştırma Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Danışmanı ve Daire Başkanı, Erzurumspor Yönetim Kurulu Üyesi – XXII nci Dönem Erzurum Milletvekili – Evli, 2 Çocuk.

ZEHRA TAŞKESİNLİOĞLU KİMDİR? 1972 yılında Erzurum da doğdu. 1995 Uludağ Üniversitesi İ..B.B.F den mezun oldu Aynı yıl Marmara Üniversitesinde İktisat ana bilim dalında mastera başladı . 1997 yılında Gümrük Birliğinin Otomotiv Sektörüne etkisi tezini hazırlayarak mezun oldu . 1998 yılında Sürekli Eğitim Merkezinden Mezun oldu. 2001 Yılında ABD doktora çalışmalarına başladı halen tez aşamasında dır. 2006 yılında Bahçeşehir Üniversitesin de AB İlişkileri masterına başladı . Düzenyeleyici Etki Analizlerinin Müzakere Sürecinde ki Önemi ve Katı Atık Entegre direktifi uygulması konusunda tez çalışmasına devam etmektedir. 2005 yılında ENTO dan Proje Yönetimi Eğitimlerini aldı. 1995 Yılından İtibaren yerel yönetimlerde Çalıştı. İstanbul Gaz Dağıtım A.Ş. yöneticilik yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 1996 HABİTAT 2 zirvesi için oluşturulan organizasyon ekibinde yer aldı. 1997 yılında itibaren AB bölgesel Politikası , Enerji Politikası ve Türkiye’ nin uyumu konusunda çeşitli araştırmalarda bulundu. Akif iş Gücü projesinde danışman olarak çalıştı. 2005 yılından itibaren Türk Yerel Yönetimlerinde ilk olan Yerel Kalkınma ve AB ilişkileri koordinasyon Merkezini Zeytinburnunda kurdu. Bu proje 2006 Nisan Ayında Belediyeler Arası Yapılan yarışmada ödül aldı.. Akif iş Gücü projesinde danışman olarak çalıştı Yenileşme ve Değişim İçin Türkiye de Sosyal Diyalog Güçlendirilmesi Hibe Programı Çerçevesinde Yürütülen Sosyal Diyaloga Doğru İlk Adımlar Projesinin Koordinatörlüğünü yürüttü. Türk Psikologlar Derneği tarafından Yürütülen Türkiye Üreme Sağlığı Projesi çerçevesinde Menopoz ve Andropoz Projesinde görev aldı. Dünya Bankası tarafından finanse edilen İSMEP projesinde danışman olarak görev almaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve Kamu Kuruluşlarında AB mali Yardımları ve Proje Döngü Yönetimi Eğitimleri vermekte , kamu kuruluşları ve yerel yönetimlere Danışmanlık yapmaktadır.

İBRAHİM AYDEMİR KİMDİR? 1962 yılında Erzurum’da doğdu. Mali Müşavir, Atatürk Üniversitesi iktisadi ve idari Bilimler Fakültesi’ni bitirdi. Mali müşavirlik yaptı. Doğu Anadolu Sağlık Hizmetleri’ni kurdu. Erzurum Gazetesi’ni çıkardı. Kanal 25’in kurucu ortağı oldu. AK PARTi Erzurum il Başkan Yardımcılığı yaptı. Aydemir, İngilizce bilmektedir.

ORHAN DELİGÖZ KİMDİR? 1965 doğumlu olan Orhan Deligöz, Erzurum Atatürk Üniversitesi iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olup, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans yaptı. 2003-2015 yılları arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2015 Ağustos ayında buradaki görevinden ayrılarak Enerji Piyasaları İşletme A.Ş.’de yönetici olarak göreve başladı. Narman Milli Gençlik Vakfı’nın kurucu başkanı olan Deligöz, Milli Gençlik Vakfı Doğu Anadolu Başkanlığı, Memur Sen / Eğitim Bir Sen Oltu Şubesi Kurucu Başkanlığı, Erzurumspor Yönetim Kurulu Üyeliği, ESAV (Erzurum İktisadi Sosyal Araştırma ve Yardımlaşma Vakfı-Ankara) Yönetim Kurulu Üyeliği ve AB Genç İstihdamın Desteklenmesi Hibe Programı Kapsamında İstihdam Garantili Organizasyon Elemanı Yetiştirme Projesi’ başvuru yöneticiliği yaptı. Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlik, Bağımsız Denetçilik, Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı ve İSO 9001- 2008 Kalite Denetçiliği Lisanslarına sahip olan DELİGÖZ oldukça donanımlı bir kişiliği ile dikkat çekmektedir. Erzurum Atatürk Üniversitesi ve Yüzüncü Yıl Üniversitelerinde Öğretim Görevlisi, Müdür Yardımcısı, Yüksekokul Yönetim Kurulu Üyesi, İktisadi ve İdari Programlar Bölüm Başkanlığı yaptı. İktisat, Muhasebe, Kamu Maliyesi ve Bütçe dersleri okuttu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Kültür Portalı Projesi Çalışma Grubu Üyeliği yaptı. 2007 ve 2011 Genel Seçimlerinde Ak Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayı, 2014 Yerel Seçimlerinde ise Ankara Etimesgut Belediye Başkan Aday Adayı olan Orhan Deligöz, evli ve 4 çocuk babasıdır.

KAMİL AYDIN KİMDİR? Kamil Aydın, 1963 yılında Erzurum’un Veyisefendi Mahallesin’de doğdu. İlkokulu 12 Mart İlkokulu’nda , ortaokulu 23 Temmuz Ortaokulu’nda ve lise tahsilini de Erzurum Lisesi’nde tamamladıktan sonra Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümün’den 1985 yılında mezun oldu. 1986 yılında Robert Koleji yaz okulu sertifikası aldı. Gıda ve Tarım Teşkilatı (FAO) tarafından organize edilen Doğu Anadolu Kırsal Kalkınma Projesi’nde (1985) görev aldı. 1989-1995 yılları arasında Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini İngiltere’nin Warwick Üniversitesi’nde tamamladı.1 Aralık 2008’de Atatürk Üniversitesi’nde yürüttüğü idari ve akademik görevlerde bulundu. 2001- 2009 yılları arasında Dil Merkezi Müdürü, 2006-2009 yıllarında da Etik Kurul Üyeliği görevlende bulunan Aydın, evli ve iki çocuk babasıdır. Aydın, iyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s