12118792_188653464801559_4569423109266535627_n

Ankara’da 10 Ekim 2015 Cumartesi günü gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında ölenlerin sayısı 99’ye yükseldi. Canımız Ümit Seylan’ın cesedine ulaştık. Cenazemizi aldıktan sonra Erzurum’un Tekman ilçesine bağlı Aydınlıköyü (Reze)’ye götüreceğiz. Hepimizin başı sağ olsun.

Ümit Seylan’ımızı bitirdiler. Allah dinci Teröristleri kahretsin.

Türkiye Cumhuriyeti birçok istikrar bozucu faktörle karşı karşıyadır. Devlet olarak kuruluşundan buyana, tarihinin en büyük acı trajedilerinden birini Ankara’da yaşadı. Bu terörist saldırı karşısında hepimizin kanaatlerini dile getirme hakkı vardır.Bu hain terörist saldırı halklarımızın kardeşliğine, ülkemizin bütünlüğüne, hukuk düzenine ve demokrasiye karşı yapılmış,hepimizi sarsmış, yüreğimizi yakmış tarihimizin en vahşi terör saldırısıdır. “Bu saldırı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yapılmıştır. Bu saldırı, Türk milletinin tamamına yapılmıştır. Bu saldırı, Türkiye’nin iç huzurunu, birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini bozmaya yönelik yapılmıştır”

Bu terör saldırısının yapılış yeri, seçilişi, hedef alınan kişilere baktığımızda, bu terörist saldırının Türkiye’nin genel hal ve gidişatını yönlendirmeye yönelik olduğunu görebiliriz.Bu eylem normal bir terör eylemine benzemiyor, büyük bir mesaj içeriyor, bilakis bu eylemde emperyalist ülkelerin parmak izlerini aramak doğru olacaktır kanaatindeyim.

Merhum Şehidimiz Ümit Seylan’a Cenabi Allahtan rahmet niyaz eder; başta şehidimizin değerli ailesine, dostlarına, yakınlarına ve tüm Rezeli ve Tekmanlı hemşehrilerime sabrı cemil niyaz ederim. Dünyadaki bu geçici hayata elveda deyip ölüme merhaba diyen Şehidimiz Ümit Seylan’ın cennete gideceğinden hiç şüphemiz yoktur. Onun aziz Ruhuna hep birlikte dua edelim.
Kardeşin
Prof. Dr. Dr. Ümit Yazıcıoğlu
Merhumun Ruhuna El fatiha : http://www.izlesene.com/liste/fatiha-suresi

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s