Tekman (Tatos) Belediyesi’nin „köy okullarının modernleştirilmesi“ projesine Japonya Büyükelçiliği hibe desteğinde bulundu.
11070181_10153180287674483_8855200631107739229_o
Tekman (Tatos) ilçesinde Belediye tarafından hazırlanan „Köy okullarının modernleştirilmesi“ projesine Japonya Büyükelçiliği Yerel Projelere Hibe Programı’ndan destek geldi. 2014 yılında Yerel Projelere Hibe Programı kapsamında başvuran 150 proje arasından seçilen proje ile öncelikle ilçenin ücra köşelerinde bulunan köylerde var olan sıkıntıların giderilip eğitimde başarının arttırılması hedefleniyor. Anlaşma Tekman Belediye Başkanı Ali Sait Fırat ve Japonya Büyükelçisi Yutaka Yokoi tarafından Ankara’da imzalandı.

Eğitimde başarı artacak

Proje ile okullarının modern düzeye getirilmesini amaçladıklarını belirten Belediye Eş Başkanı Ali Sait Fırat, bunun eğitimdeki başarı oranında büyük derecede etkili olacağını söyledi. Fırat, „Bu projemizle birlikte ücra yerlerde olan köylerimizde öncelikli olarak var olan materyal olsun fiziki eksiklikler olsun giderilecek ve modern eğitim düzeyine getirmeyi amaçlıyoruz. Bunlar beraberinde eğitimde başarıyı da getirecektir. Bu projemizle asıl hedeflediğimiz zaten eğitimdeki başarı oranını arttırmaktır“ dedi.

Tekmanpost

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s