von Av. Mahmut Alınak

dengirmirGeçmişte Mehmet Metiner ve İsmail Nacar gibilerine özel kalemli odalar ve payeler verip şöhret merdivenlerini tırmandıranlar, şimdi de Mir Dengir Fırat’la flört ediyorlar. Basında çıkan haberlere göre ona halkın cebinden bir de milletvekilliği ikram edecekler. İnsan ne diyeceğini şaşırıp kalıyor.

YAZSAN BİR DERT, YAZMASAN BİR DERT

„Sana ne ya, yazma, yazıyorsun da ne oluyor, bol bol küfür yiyorsun, artık anla, güç ve kudret sahipleriyle baş edemezsin; çekil kenara hayatını yaşa,“ diyor içimde bir ses. Tam inzivaya çekilmeyi düşünürken, öyle şeyler oluyor ki, yazmamak için vicdansız olmak gerekiyor.

„Sen ve senin gibiler, sizler vicdan bekçisisiniz, yazmalısınız, anlayan anlar, anlamayan ise oy pusulası olmaya devam eder,“diyor bana başka bir ses.

Geçmişte Mehmet Metiner ve İsmail Nacar gibilerine özel kalemli odalar ve payeler verip şöhret merdivenlerini tırmandıranlar, şimdi de Mir Dengir Fırat’la flört ediyorlar. Basında çıkan haberlere göre ona halkın cebinden bir de milletvekilliği ikram edecekler. İnsan ne diyeceğini şaşırıp kalıyor.

Peki geçmişi nedir bu çiçeği burnunda yeni flörtün? Yıllarca halka karşı AKP’nin ikinci adamı olarak Tayyip Erdoğan’a hizmet eden işbirlikçi bir Kürttür bu taze flört. İşi bittikten sonra şirketlerindeki basına yansıyan yolsuzluk iddiaları nedeniyle Tayyip Erdoğan tarafından kovuldu. Basında çıkan haberler olmasa AKP gericiliğine militanca hizmet etmeye devam edecekti. İşte Tayyip Erdoğan’ın kullanıp attığı bu adam bu günlerde bazı Kürt medya çevreleri tarafından her sözü parlatılarak Kürtlere kakıtılıyor.

Bana seslenmekten yorulan içimdeki o emektar ses, „Sana mı kalmış vicdan bekçiliği?“diyor. Haklı herhalde, alan razı, satan razı.

AKP, CHP ve MHP‘ de de durum farklı değildir. Ne de olsa eğitimsiz bıraktıkları halktan yana bir endişeleri yok. Kimi vitrine çıkarsalar halk onu alkışlayacak.

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s