ÖCALAN VE “ATANMIŞLAR”
396529_220658678030318_290887275_n
Mihrac Ural – 26 Eylül 2014 / Cuma – Kesab

“Atanmışlar” dedim onlara. Kürt yasal siyasal sahnesinin aktörleri. AKP kuyruğunda dolaşan Suriye’nin yeminli düşmanları, Lazkiye’ye yayılmayı düşünün Yeni-Osmanlı kuyrukçusu Kürt siyasal şahsiyetler ve onların Türki uşşak makamından üçüncü sınıf Kürt medyasının borazancıları, oklavayı bu kez Başkan Öcalan’dan yediler.

Öcalan, akılla, tarihi tecrübeyle Kürt halkı adına siyaset yaptı. Türk devleti ve hükümetlerini dize getirerek bu siyasi yol haritasını güçlüce yürüttü. Beğenirsiniz beğenmezsiniz ama gerçek budur. Öcalan, kendi kuşağının liderleriyle birlikte, atanmışlara hayatlarında üretemeyecekleri fırsatları sundu. Onlar hep hazıra kondu durdu. Açılım sürecinin rehavetiyle on yılların mücadelesi atanmışların elinde sulandırıldı, AKP kuyruğuna takılı bir sarhoş haline getirildi. Öcalan, boşuna “benden intikam mı alıyorsunuz ?”demiyor. Öcalan üretiyor atanmışlar tüketiyor yerlerinin hakkını vermiyor; “belediye başkanı milletvekili olmak istiyor, milletvekili bakan olmak istiyor. Ama bulunduğu yerin hakkını vermiyor”

Atanmışlar şu an tedirgin, zevk-i sefalarını sona erdirecek Öcalan ve Karayılan çıkışlarıyla sarsılıyor. Bu sarsıntı atanmışların yeminli Suriye düşmanlıklarına kadar uzanacağını buradan belirteceğim. Bu notu da düşsünler. Komşu Suriye’ye karşı yürüttükleri ahlaksız politika da onurlu Kürt siyasal liderleri tarafından başlarına çalınacaktır. Zaman sözlerime kefil olsun.

Kürt siyasal temsilciliğinde asiller ve atanmışlar ayrımını yaptığımda çoğu Kürt dostum “bu da nereden çıktı” dedi: seçilen halkın oylarıyla, seçimle seçilmiyor mu dedi? Benim anlattığı ise başkaydı. Bunlar Kürt halkının özgürlük ve demokrasi mücadelesinin kadim sıralarından gelmiyor sonradan atanarak bur yerlere geliyor diye ayrım yaptım. Kürt halkının bölgeyi yakından tanımış deneyleriyle olayları içselleştirmiş liderleriyle sonradan gelme atınmış siyasal şahsiyetleri arasında farka dikkat çektim. Atanmışların kaçınılmaz olarak AKP kuyruğunda Erdoğan diktatörlüğüne biat edeceği kaygısını ifade ettim. Açılım süreci denilen aldatmacanın öncüleri de bunlar. Bir bakımı Kürt özgürlük ve demokrasi hareketini tasfiye etme amacı taşıyan da bunlardır.

Atanmışların bir çok özelliğini kendi yazılarımda sıraladım. Ancak kendi ehlinden şahit olunca benim bu konuyu onlar adına daha gazla dile getirmemin bir anlamı kalmadı. Başkan Öcalan gerekeni yerli yerince söyledi. Birlikte okuyalım ki, Öcalan hakkında ısrarlı olduğum görüşler ile bu açık eleştiri arasındaki uyum kavransın ve hiç kimse kendini aldatmadan bu gerçekleri görüp yargısız infazlarla ülkemizin gerçek liderlerinin önünü tıkamasın siyasal süreç kendi kimyasının dengeleriyle halkımızı temsil etsin. Öcalan’ın son açıklamaları bunun için önemli bir veridir: Bu aynı zamanda İŞİD’e karşı savaş için önemli bir açıklamadır. Birlikte okuyalım.

http://www.vanbulten.com/m/?id=5783

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s