nuce_10042014-113823-1397119103_06

BDP Tatos Belediyesi eşbaşkanları Ali Sait Fırat ile Tevrat Okyay, belediye mührünü AKP’li eski başkandan almak için uzun uğraşlar verdi. Eski Başkan Yakup Doğan, mührün hep oğlunda durduğunu söyledi. Mühür, suç duyurusu ile alınabildi

Eski başkan mührü bırakmak istemedi

BDP Tatos Belediyesi Eşbaşkanları seçimi sandıktan, belediye mührünü ise ancak suç duyurusu ile alabildi.

Erzerom’un Tatos (Tekman) ilçesinde 30 Mart yerel seçimleri ile birlikte belediyeyi kazanan BDP’li eşbaşkanlar Ali Sait Fırat ile Tevrat Okyay, mazbatalarını alıp göreve geldiklerinde belediye mührü ile tesellüm tutanağının olmadığını fark etti.

Belediyeyi AKP’den devralan eşbaşkanlar, eski Tatos Belediye Başkanı Yakup Doğan’a mühür ve tutanağı sorduklarında ise, “Ben bilmem oğlum bilir” cevabını aldı. Konuya ilişkin konuşan Tatos Belediye Eşbaşkanı Ali Sait Fırat; İlçe Seçim Kurulu, Kaymakamlık ve Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptıkları başvuruların ardından mühür ve tutanağı aldıklarını söyledi.

Ben bilmem oğlum bilir!

Belediyeyi 2 Nisan tarihinde devraldıklarını söyleyen Fırat, “Herhangi bir resmi işlem yapamıyorduk. Çünkü, belediye mührü ve tesellüm tutanağı yoktu, eski belediye başkanından defalarca istedik sürekli oyalıyordu, ‘Ben bilmiyorum oğlum biliyor nerede olduğunu’ cevabını aldık en son” diye konuştu. Olumlu bir yanıt alamadıkları için gerekli kurumlara suç duyurusunda bulunduklarını aktaran Fırat, “5 gün boyunca oyaladılar. Suç duyurusunda bulunduktan sonra getirdiler. Başkanlık mührünü eski başkanın özel arabasının torpidosunda bulmuşlar” dedi.

Kişisel kullanmışlar

Söz konusu gerekli evrak ve mührün belediye çekmecesinde saklı olması gerektiğini aktaran Fırat, “Bunlar muhtarlık mührü gibi üzerlerinde taşıyorlarmış. Kişisel eşyaları gibi kullanmışlar” dedi. Fırat, mührü devralırken, herhangi bir işlemde kullanılmış olması ihtimaline karşı tutanak imzaladıkları bilgisini de verdi.

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s