seyh_saidin_torununu_on_binler_ugurladi_h1813Gecirdiği kalp krizi sonucu 72 yaşında Hakk’ın rahmetine kavuşan Şeyh Said`in torunu Şeyh Mehmet Sıddık Fırat, memleketi Palu`da on binlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Şeyh Sıddık Efendi, Eski Palu’da imar edilen ve babası Şeyh Selahattin’in naşının da içinde bulunduğu camide, 09.15`te kılınan cenaze namazının ardından, Şeyh Ali Septi Hazretlerinin türbesinin de bulunduğu aile kabristanında defnedildi.

Şeyh Said efendinin torununun cenazesine aralarında kanaat önderleri, alimler ve parti temsilcilerinin de bulunduğu 30 bini aşkın kişi katıldı. Şeyh Ali Septi Camisinden alınan cenaze, omuzlar üzerinden tarihi Palu köprüsünden geçtikten sonra araca bindirildi. Salavat ve tekbirlerle götürülen Şeyhin cenazesinde sevenleri gözyaşlarına boğuldu.

Sevenleri yaklaşık 2 kilometre yürüyerek mezarlığa geldiler. Cenazeye binlerce araç gelince yolda araç kuyrukları oluştu. Şeyh Sıddık Efendi kabrine götürülürken izdiham yaşandı. Şeyh Said`in torununun defin işlemine çok sayıda bayan da katıldı.

Defin işleminden sonra cuma namazı için Şeyh Ali Septi Hazretleri Camisine gidildi.

Taziyeler Eski Palu’da imar edilen ve babası Şeyh Selahattin’in naşının da içinde bulunduğu camide kabul edilecek.

(Ebubekir Alkan – İLKHA)

Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

w

Verbinde mit %s