Erzurum Tekman ilçesi Müftülüğü tarafından Merkez Camii’nde bin bir hatim programı düzenledi. Hatimlerin duası Erzurum Müftüsü Yakup Arslan’ın katılımı ve birçok misafirin katılımıyla gerçekleşti.

Programda Giresun Doğankent İlçe Müftüsü Mustafa Yıldız, Diyarbakır Hazro İlçe Müftüsü Fatih Çatmakaş, Rahmi Çörek ve Ömer Nasuhi Bilmen İhtisas Merkezi Kuran Kursu öğreticisi Nurettin Yıldırım gibi hafızlar tarafından halka Kur’an-ı Kerim ziyafeti sunuldu.

İl Müftüsü Yakup Arslan Kuran ve sünnetin müminlerin başvuracağı iki temel kaynak olduğunu dikkat çekti. Arslan bir mümin için Kur’an’ın okunmasının yeterli olmadığını Kur’an’ı hayata tatbik edilmesi gerektiğini vurguladı. Mehmet Akif Ersoy’dan şiirler de okuyan Arslan, Kur’an hizmetleri için atılan her adımın cennet yolunda atılmış bir adım değerinde olduğunu dile getirdi.

Tekman İlçe Müftüsü Necati Işık Kuran-ı Kerim’in müminler için şifa ve rahmet kaynağı olduğunu söyledi. Bu tür programların önemine işaret ederek katkıda bulunan herkese teşekkür etti.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s